جهان گردی

اهرام ثلاثه؛ شاهکار مهندسی بشر یا دروازه‌ای به دنیای دیگر؟

تنها بازمانده از عجایب هفتگانه جهان باستان

اهرام ثلاثه، از مشهورترین بناهای جهان، در حومه شهر قاهره مصر واقع شده‌اند. این سه هرم، مقبره‌های فرعون‌های مصر باستان هستند. قدمت این اهرام به بیش از 4500 سال پیش می‌رسد و از جمله عجایب هفتگانه جهان باستان هستند.

هرم خوفو، بزرگترین هرم جهان، 138 متر ارتفاع دارد و از 2.3 میلیون بلوک سنگی ساخته شده است. ساخت این هرم 20 سال به طول انجامید.

اهرام ثلاثه فقط به خاطر عظمتشان مشهور نیستند، بلکه رازهای بسیاری نیز در دل خود دارند. دالان‌های پیچیده، اتاق‌های مخفی و گنجینه‌های ارزشمند، همگی از جمله رازهایی هستند که در طول قرن‌ها کاوشگران و باستان شناسان را به خود جذب کرده‌اند.

این اهرام به عنوان نمادی از تمدن مصر باستان، دریچه‌ای به سوی دنیای اسرارآمیز و شگفت‌انگیز این تمدن باستانی هستند. باستان شناسان هنوز در حال کشف رمز و رازهای این بناهای شگفت‌انگیز هستند و هر ساله اطلاعات جدیدی از آنها به دست می‌آید.

اهرام ثلاثه از دیرباز مملو از راز و رمز بوده‌اند. نحوه ساخت این اهرام‌ها با توجه به امکانات و تکنولوژی موجود در آن زمان، هنوز هم برای بسیاری از مردم جای سوال است. برخی از افراد معتقدند که این اهرام‌ها توسط فرازمینی‌ها ساخته شده‌اند، در حالی که برخی دیگر معتقدند که با استفاده از رمپ‌ها و اهرم‌ها می‌توان آن‌ها را ساخت.

در اینجا به تماشای تصاویر بی‌نظیر ثبت شده از این اثر شگفت‌انگیز می‌نشینیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا