جاذبه های گردشگریجهان گردی

پل عشاق، نغمه‌ای در قلب پاریس

مقصدی عاشقانه برای زوج‌ها

پل هنر یا پل عشاق (passerelle des arts) پلی فلزی در پاریس است که به دلیل قفل‌های عشقی که بر روی آن نصب شده، شهرت جهانی دارد. این پل که بر روی رود سن واقع شده، مکانی عاشقانه برای زوج‌ها است تا عشق خود را به یکدیگر ابراز کنند. پل عشاق در سال ۱۹۰۲ ساخته شده است. این پل در ابتدا به نام “پل هنر” شناخته می‌شد. این پل مکانی زیبا و عاشقانه است که هر زوجی باید در سفر خود به پاریس از آن دیدن کنند.

طبق یک افسانه، در گذشته زوج‌های جوان برای نشان دادن تعهد خود به یکدیگر، قفلی بر روی پل می‌بستند و سپس کلید آن را به داخل رودخانه می‌انداختند. این عمل نمادی از عشق جاودانه و وفاداری بود. در سال‌های اخیر، پل عشاق به یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب در پاریس تبدیل شده است. هر ساله میلیون‌ها نفر از این پل دیدن می‌کنند و قفل‌های عشقی را بر روی آن نصب می‌کنند.

مشکلات پل عشاق

 در سال ۲۰۰۸، بیش از ۷۰۰ هزار قفل بر روی پل نصب شده بود. وزن قفل‌ها به حدود ۴۵ تن می‌رسید. وزن قفل‌های عشقی که بر روی پل نصب شده، به مرور زمان به سازه آن آسیب رساند. به همین دلیل، در سال ۲۰۱۵، مقامات شهر پاریس اقدام به جمع‌آوری قفل‌ها از روی پل کردند. جمع‌آوری قفل‌ها از روی پل، حدود دو هفته طول کشید.

مطالب مرتبط با شما که علاقه به حوزه گردشگری و جاذبه های توریستی دارید در مجله همسفرشیم :

لوور؛ ملاقاتی با مونالیزا و دیگر مشاهیر تاریخ

بالی، سفری پر از رمز و راز و زیبایی

اهرام ثلاثه؛ شاهکار مهندسی بشر یا دروازه‌ای به دنیای دیگر؟

سفر به قلمروی یخ: غار یخ‌مراد

نایروبی؛ جایی که آسمان‌خراش‌ها با زرافه‌ها ملاقات می‌کنند

دیوار بزرگ چین: اژدهایی سنگی در گذر زمان

جنش آب بازی ارمنستان در تمامی قسمت های شهر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا