جهان گردی

شهر واراناسی هند: شهر رسوم و اعتقادات عجیب

شهر مرده سوزی هند

شهر واراناسی هند، یکی از شهرهای باستانی و مقدس است، که نقطه‌ای برای جذب میلیون‌ها زائر و بازدیدکننده از سراسر هند و جهان است. اما جلب توجه واراناسی نه فقط به‌خاطر معابد و آثار باستانی خود است، بلکه به‌خاطر مراسم و رسوم فراگیری که در این شهر وجود دارد، به ویژه مراسم مرده سوزی و انداختن پیکرهای مردگان به آب رودخانه گنگ.

شهر واراناسی هند

 

شهر واراناسی هند

 

رسوم مرده سوزی در شهر واراناسی هند یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین رسوم مرگ در جهان است. طبق اعتقادات هندو، مرده سوخته شده در واراناسی از چرخه زندگی-مرگ-بازمتولدی آزاد می‌شود. بنابراین، هر روز، چندین مراسم مرده سوزی در ساحل‌های رودخانه گنگ برگزار می‌شود. پیکرهای مردگان به آتش می‌سپارند و سپس خاکسپاری نمی‌شوند، بلکه خاکسپاری معنوی از طریق سوخته شدن در آتش انجام می‌شود.

شهر واراناسی هند

 

شهر واراناسی هند

 

شهر واراناسی هند

علاوه بر مراسم مرده سوزی، مردم شهر واراناسی هند نیز به رودخانه گنگ می‌آیند تا در آب آن شست‌وشو کنند و حتی از آب آن بنوشند و در مراسمات مقدس شرکت کنند. این عمل به عنوان غسل مقدس شناخته می‌شود و افراد معتقدند که با شستشو در این آبها، گناهانشان برطرف می‌شود و به بهشت می‌رسند.

شهر واراناسی هند

 

شهر واراناسی هند

با این حال، این مراسم و رسوم همراه با چالش‌هایی نظیر آلودگی محیطی و بهداشت عمومی همراه است. به همین دلیل، حفظ تعادل بین احترام به اعتقادات مذهبی و مدیریت بهداشتی و محیط زیستی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شهر واراناسی هند

شما می‌توانید مطالب مرتبط با جاذبه‌های گردشگری و جهان‌گردی را در مجله همسفرشیم مطالعه کنید.

۱۵ اردیبهشت، روز شیراز: سفری به عطر بهار نارنج و تاریخ

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا