جاذبه های گردشگریطبیعت گردی

بازدید از تالاب های سه گانه گلستان

تجربه ای بی نظیر در تالاب های سه گانه

بازدید از تالاب های سه گانه گلستان، یکی از جذاب ترین و منحصر به فردترین تجربه های طبیعت گردی در کشور ایران است. این تالاب ها که شامل تالاب های آلاگل، آلماگل و آجی گل می شود در شمال شرق ایران و نزدیک مرز ترکمنستان قرار دارند. این مناطق با تنوع زیستی بالا و مناظر طبیعی خیره کننده، مقصدی ایده آل برای علاقه مندان به طبیعت و عکاسی است.

تالاب آلاگل

تالاب آلاگل بزرگترین تالاب، از سه تالاب گلستان است و به علت داشتن آب شور، زیستگاه مناسبی برای انواع پرندگان مهاجر و ماهیان فراهم می کند. این تالاب با وسعت تقریبی 2500 تا 3027 هکتار یکی از مهمترین منابع آبی منطقه به حساب می آید. بازدید از تالاب آلاگل به خصوص در فصل مهاجرت پرندگان، تجربه ای خاص و فراموش نشدنی خواهد بود.

تالاب آلاگل

تالاب آلماگل

تالاب آلماگل، واقع در نزدیکی تالاب آلاگل، دارای آب شیرین و پوشش گیاهی متنوع است. این تالاب با وسعت تقریبی 207 هکتار یکی از مقصد های اصلی پرنده نگری و طبیعت گردی در استان گلستان است. تالاب آلماگل با گونه های متنوع پرندگان و گیاهان، محیطی مناسب را برای عکاسان و علاقه مندان به حیات وحش است.

تالاب آلماگل

تالاب آجی گل

تالاب آجی گل کوچکترین تالاب از سه تالاب گلستان است و با آب های شور خود زیستگاه مناسبی را برای گونه های خاص پرندگان و آبزیان فراهم می کند. این تالاب با مساحت تقریبی 320 هکتار به دلیل آرامش و زیبایی مکانی ایده آل برای استراحت و لذت بردن از مناظر منطقه است.

تالاب آجی گل

فعالیت های تفریحی در تالاب های سه گانه گلستان

هنگام بازدید از تالاب های سه گانه گلستان می توانید از فعالیت های تفریحی مانند قایق سواری، پرنده نگری، عکاسی و کمپینگ استفاده کنید. علاوه بر این، با توجه به تنوع زیستی بالای این مناطق، مطالعات اکولوژیکی و طبیعت گردی نیز از فعالیت های پرطرفدار در این تالاب ها است.

پرنده نگری در تالاب های سه گانه گلستان

نکات مهم برای بازدید از تالاب های سه گانه گلستان

در زمان بازدید از سه تالاب گلستان، داشتن لباس مناسب و راحت خیلی اهمیت دارد. علاوه بر این، استفاده از پماد ها یا اسپری های ضد نیش حشرات و ضد آفتاب برای کمپینگ و طبیعت گردی در این منطقه ضروری است. در زمان گردش در این منطقه حتما از طبیعت بکر آن مراقبت کنید و زباله های خود را در منطقه خالی نکنید. همچنین اگر با این منطقه آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم حتما برای سفر به منطقه از تور های دسته جمعی رزرو کنید.

اگر به طبیعت گردی و دیدن جای جای کشور ایران علاقمند هستید، می توانید به دسته طبیعت گردی در سایت همسفرشیم مراجعه کنید و با مطالعه مطالب این دسته با طبیعت گردی بیشتر آشنا شوید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا