تور ایرانگردیجاذبه های گردشگریطبیعت گردی

ویدیوی جذاب از جنگل‌های حرا: نگین سبز خلیج فارس

زیبایی خاص جنگل های حَرا

در میان انبوه درختان حرا که ریشه‌های آنها در آب شور فرو رفته و شاخ و برگ‌هایشان سایه فرح‌بخشی را بر پهنه‌ی خلیج فارس گسترانده‌اند، گویی به دنیایی دیگر پا می‌گذارید. جنگل‌های حرا، این نگین سبز بی‌نظیر، با زیبایی مسحورکننده و اکوسیستم شگفت‌انگیزش، هر ساله گردشگران و طبیعت‌دوستان بی‌شماری را به خود جذب می‌کند.

درخت های جنگل حرا ریشه در آب

درختان حرا با سازگاری شگفت‌انگیز خود با آب شور، نقشی حیاتی در حفظ تعادل این اکوسیستم ایفا می‌کنند. ریشه‌های آنها علاوه بر تثبیت خاک، لانه‌گاه امنی برای صدها گونه از آبزیان و پرندگان فراهم می‌آورد. در میان شاخ و برگ‌های انبوه حرا، پرندگان آوازخوان نغمه سر می‌دهند و خرچنگ‌های کوچک در میان گِل لای پنهان می‌شوند.

در این تماشای تصویری، به سفری در قلبِ طبیعتِ بکر این جنگل خواهید رفت و شاهدِ مناظرِ بدیع آن خواهید بود.

📍بوشهر-جنگل های حَرا
Video: Instagram : mehran_mofidi91
Music: Instagram : heydoo.hedayati

گشتی با قایق در میان کانال‌های آبی این جنگل‌های حرا، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود. تنوع زیستی حیرت‌انگیز این منطقه، شما را با گونه‌های مختلفی از پرندگان، از جمله فلامینگو، پلیکان و حواصیل آشنا می‌کند.

جنگل‌های حرا در ایران، در سواحل جنوبی کشور، به ویژه در استان‌های هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان، واقع شده‌اند. از مشهورترین این جنگل‌ها می‌توان به جنگل حرا قشم، جنگل حرا بندر گز و جنگل حرا تنگه مهارلو اشاره کرد.

اگر به دنبال سفری خاطره‌انگیز و تجربه‌ای منحصر به فرد از طبیعت هستید، بازدید از جنگل‌های حرا را در برنامه خود قرار دهید. در مجله همسفرشیم، می‌توانید اطلاعات جامعی از این جاذبه طبیعی شگفت‌انگیز، به همراه تورهای ایرانگردی و راهنمای سفر، دریافت کنید.

جنگل حرا قشم؛ جنگلی رویایی در دل آب‌های شور خلیج فارس جنگل حرا قشم؛ معرفی زیباترین جاذبه خلیج فارس + عکس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا