طبیعت گردی

تنگه چاهکوه قشم

سفر به جزیره قشم، علاوه بر فراهم آوردن تجارب معمولی مانند لذت ساحل و دریاگردی که در هر جزیره‌ای متداول است، لحظات بسیار منحصر به فرد و جذابی را برای شما به وجود می‌آورد. این لحظات قادرند به عنوان یکی از بهترین خاطرات سفر شما به یادگار بمانند و از طریق آنها تا سال‌ها لذت ببرید. تنگه چاهکوه قشم از جاذبه‌های رازآلود این جزیره است که با ورود به آن، شما را از زیبایی و جذابیت خیره کننده‌اش مدهوش خواهد کرد.

تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه کجاست؟

جزیره قشم، بزرگترین جزیره ایران است و به تنهایی به چند بخش، شهر، و دهستان تقسیم می‌شود. تنگه چاهکوه، به عنوان یکی از جاذبه‌های دیدنی قشم، در قسمت شمال غربی این جزیره واقع شده است.

این تنگه در منطقه محافظت‌شدهٔ جزیره قشم و در ژئوپارک واقع است. موقعیت جغرافیایی تنگه چاهکوه نزدیک به روستای چاهوی شرقی و در منطقه شهاب قشم قرار دارد و از مرکز جزیره قشم حدود 70 کیلومتر فاصله دارد.

در صورتی که به دنبال آدرس تنگه چاهکوه قشم باشید، این جاذبه زیبا در نزدیکی روستای چاهوی شرقی قشم واقع شده است.

مسیر دسترسی به چاهکوه

برای دسترسی به تنگه چاهکوه، ابتدا باید خود را به جزیره زیبای قشم منتقل کنید. برای سفر به جزیره قشم، دو راه اصلی وجود دارد: سفر هوایی و سفر ترکیبی دریایی و زمینی.

راه سریع‌تر و راحت‌تر برای رسیدن به قشم، سفر هوایی است. فاصله هوایی از تهران تا جزیره قشم، بسته به وضعیت آب‌وهوایی جزیره، میان 1 ساعت و 50 دقیقه تا حدود 2 ساعت است.

اگر از طریق هوایی به قشم سفر کردید و هیجان بازدید از تنگه چاهکوه به اندازه‌ای زیاد بود که قبل از هر چیزی می‌خواهید این منطقه شگفت‌انگیز را ببینید، می‌توانید با استفاده از تاکسی فرودگاه و پس از حدود 40 دقیقه به تنگه چاهکوه برسید.

تنگه چاهکوه قشم

اگر در حال گردش در قشم هستید، در مسیرتان یک سر به ساحل سرخ قشم بزنید و خاک باارزش آن را از نزدیک لمس کنید.

اما برای دسترسی زمینی به قشم، می‌توانید با استفاده از خودروی شخصی، قطار یا اتوبوس به بندرعباس برسید و از آنجا با استفاده از شناور و از طریق اسکله شهید حقانی به جزیره قشم بروید. اسکله شهید ذاکری در قشم کمی نسبت به تنگه چاهکوه دورتر قرار دارد و فاصله آن با تنگه چاهکوه حدود یک ساعت و 20 دقیقه است.

اگر بدون ماشین شخصی سفر برایتان دشوار است، می‌توانید خودتان را به بندرعباس برسانید و از طریق بندر پل با استفاده از شناور به بندر لافت که در قسمت شمالی جزیره قشم قرار دارد، سفر کنید. بندر پل در حدود 82 کیلومتری بندرعباس واقع شده و این مسیر حدود یک ساعت طول می‌کشد. همچنین، فاصله بین بندر لافت در جزیره قشم تا تنگه چاهکوه با خودروی شخصی حدود 50 دقیقه است.

ورود به تنگه چاهکوه از درون جزیره قشم

بطور کلی، برای دسترسی به تنگه چاهکوه در جزیره قشم، ابتدا به میدان درگهان رفته و سپس از قسمت غربی این میدان خارج شوید. پس از طی حدود 30 کیلومتر، در میدان به سمت راست بپیچیده و پس از 40 کیلومتر دیگر به روستای چاهوی شرقی خواهید رسید.

توصیه می‌شود در این نقطه ماشین خود را پارک کنید و پس از آن پیاده به سمت زیبای تنگه چاهکوه حرکت کنید.

تنگه چاهکوه قشم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا