جاذبه های گردشگریطبیعت گردی

بازدید از غار علیصدر همدان | راهنمای سفر

همه چیز درباره غار علیصدر همدان

غار علیصدر همدان یکی از بزرگترین و زیباترین غارهای آبی جهان است. این غار در استان همدان و در نزدیکی روستای علیصدر قرار دارد. غار علیصدر دارای ساختاری طبیعی، منحصر به فرد و چشم نواز است که یکی از جاذبه های گردشگری محبوب ایران به شمار می رود. غار علیصدر با طول بیش از 11 کیلومتر دارای تالار های بزرگ و آبراه‌های متعددی است که گردشگران می‌توانند با پیمایش در آب‌های زلال آن از زیبایی درونی غار لذت ببرند.

تاریخچه و کشف غار علیصدر همدان

غار علیصدر در سال 1342 به وسیله گروهی از کوهنوردان و غارنوردان کشف شد. به دلیل ساختار پیچیده و دسترسی سخت آن، مطالعات و کاوش های علمی زیادی در این غار انجام شده است. شواهد نشان دهنده این است که این غار در دوران پارینه سنگی مورد استفاده انسان ها بوده و آثار و نشانه هایی از زندگی اولیه انسان ها در آن پیدا شده است.

تاریخچه غار علیصدر

ویژگی‌های منحصر به فرد غار علیصدر

یکی از ویژگی های خاص غار علیصدر وجود تالار های بزرگ و مسیرهای آبی متعدد است. این غار با آب زلال، فرصت خوبی برای قایق سواری و تماشای سنگ های آهکی باشکوهی است که توسط آب چکان های طبیعی شکل گرفته اند. دمای هوای داخل غار، در حدود 12 درجه سانتیگراد است، این دما تجربه خوشایندی را برای بازدیدکنندگان غار علیصدر به وجود می آورد.

ویژگی‌های منحصر به فرد غار علیصدر

مسیر دسترسی به غار علیصدر

برای دسترسی به غار علیصدر همدان، می توانید از شهر همدان به روستای علیصدر بروید. این روستا تا همدان حدود 75 کیلومتر فاصله دارد و جاده به خوبی آسفالت شده است. علاوه بر این، علائم به راحتی شما را به مقصد هدایت می کنند. در نزدیکی غار امکانات و خدمات ارائه شده است تا بازدیدکنندگان بتوانند در آرامش از این جاذبه طبیعی بازدید کنند.

مسیر دسترسی به غار علیصدر

نکات مهم در بازدید از غار علیصدر

پیشنهاد می شود هنگام بازدید از غار علیصدر همدان لباس گرم و راحت همراه خود داشته باشید زیرا دمای داخل غار برای برخی افراد سرد است. علاوه بر این، حمل یک چراغ قوه کوچک می تواند در برخی از مناطق تاریک غار کارایی داشته باشد. به دلیل وجود مسیرهای آبی در داخل غار، استفاده از کفش مناسب و ضد آب توصیه می شود.

نکات مهم در بازدید از غار علیصدر

طبیعت گردی روش مناسبی برای سفر های یک تا دو روزه است، در دسته طبیعت گردی مجله همسفرشیم اطلاعات زیادی درباره طبیعت گردی قرار داده ایم. در این لینک اطلاعات خوبی درباره طبیعت ایران به دست می آورید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا